İçeriğe geç

Çiftlik Yol Tarifi

Niğde Çiftlik yol tarifi; yazımızda öncelikle Çiftlik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çiftlik’e nasıl gidilir? Çiftlik yol tarifi? Çiftlik yol haritası? Çiftlik İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çiftlik İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde’nin ilçesi olan Çiftlik, Niğde’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çiftlik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 400 km2’dir. Çiftlik ilçesinin rakımı ise 1.546 m olarak hesaplanmıştır. Çiftlik ilçesinin Kuzeyinde Nevşehir, doğusunda Niğde Merkez, batısında Aksaray, Güneyinde ise Altunhisar ve Niğde Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Çiftlik ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çiftlik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çiftlik ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 27.374 nüfusa sahiptir.

Çiftlik İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çiftlik Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çiftlik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çiftlik Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çiftlik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çiftlik Yol Tarifi

Çiftlik’e Nasıl Gidilir? Çiftlik Yol Tarifi

Çiftlik’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çiftlik’e gelebilirsiniz. Çiftlik karayolu ile Niğde şehir merkezine 23.6 km, İstanbul’a yaklaşık 738 km, Ankara’ya yaklaşık 303 km, İzmir’den ise yaklaşık 753 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Niğde’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Niğde demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çiftlik ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.