İçeriğe geç

Çiftlik Posta Kodu

Çiftlik Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çiftlik Posta Kodu Sorgulama

Çiftlik’te yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çiftlik ilçesi Hakkında

Çiftlik ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz elli altıncı en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde’nin ilçesi olan Çiftlik, Niğde’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çiftlik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 400 km2’dir. Rakımı ise 1.546 m olarak hesaplanmıştır. Çiftlik ilçesinin Kuzeyinde Nevşehir, doğusunda Niğde Merkez, batısında Aksaray, Güneyinde ise Altunhisar ve Niğde Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Çiftlik ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çiftlik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çiftlik ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 26.863 nüfusa sahiptir.

Çiftlik Posta Kodu
Çiftlik Posta Kodu