İçeriğe geç

Çifteler Yol Tarifi

Eskişehir Çifteler yol tarifi; yazımızda öncelikle Çifteler şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çifteler’e nasıl gidilir? Çifteler yol tarifi? Çifteler yol haritası? Çifteler İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çifteler İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan Çifteler, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Çifteler İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 858 km2’dir. Çifteler ilçesinin rakımı ise 877 m olarak hesaplanmıştır. Çifteler ilinin Kuzeyinde Mahmudiye, doğusunda ise Sivrihisar, batısında Han, Güneyinde ise Afyonkarahisar ilçeleri bulunmaktadır. Çifteler ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çifteler İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çifteler ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.878 nüfusa sahiptir.

Çifteler İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çifteler Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çifteler’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çifteler Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çifteler’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çifteler’e Nasıl Gidilir? Çifteler Yol Tarifi

Çifteler’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çifteler’e gelebilirsiniz. Çifteler karayolu ile Eskişehir şehir merkezine 65.3 km, İstanbul’a yaklaşık 366 km, Ankara’ya yaklaşık 191 km, İzmir’den ise yaklaşık 435 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Eskişehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Eskişehir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çifteler ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.