İçeriğe geç

Çifteler Posta Kodu

Çifteler Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çifteler Posta Kodu Sorgulama

Çifteler’ de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çifteler ilçesi Hakkında

Çifteler ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüzüncü sekseninci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan Çifteler, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Çifteler İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 858 km2’dir. Rakımı ise 877 m olarak hesaplanmıştır. Çifteler ilinin Kuzeyinde Mahmudiye, doğusunda ise Sivrihisar, batısında Han, Güneyinde ise Afyonkarahisar ilçeleri bulunmaktadır. Çifteler ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çifteler İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çifteler ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 14.925 nüfusa sahiptir.

Çifteler Posta Kodu
Çifteler Posta Kodu