İçeriğe geç

Cide Yol Tarifi

Kastamonu Cide yol tarifi; yazımızda öncelikle Cide şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Cide’ye nasıl gidilir? Cide yol tarifi? Cide yol haritası? Cide İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Cide İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Cide, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Cide İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 652 km2’dir. Cide ilçesinin rakımı ise 14 m olarak hesaplanmıştır. Cide ilçesinin doğusunda Doğanyurt, batısında Bartın, Güneyinde Pınarbaşı, Şenpazar ve Azdavay ilçeleri bulunmaktadır. Cide ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Cide İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Cide ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 22.196 nüfusa sahiptir.

Cide İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Cide Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Cide’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Cide Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Cide’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Cide’ye Nasıl Gidilir? Cide Yol Tarifi

Cide’ye kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Cide’ye gelebilirsiniz. Cide karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 156 km, İstanbul’a yaklaşık 539 km, Ankara’ya yaklaşık 370 km, İzmir’den ise yaklaşık 891 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Cide ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.