İçeriğe geç

Çiçekdağı Yol Tarifi

Kırşehir Çiçekdağı yol tarifi; yazımızda öncelikle Çiçekdağı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çiçekdağı’na nasıl gidilir? Çiçekdağı yol tarifi? Çiçekdağı yol haritası? Çiçekdağı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çiçekdağı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir’in ilçesi olan Çiçekdağı, Kırşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Çiçekdağı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 891 km2’dir. Çiçekdağı ilçesinin rakımı ise 935 m olarak hesaplanmıştır. Çiçekdağı ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Yozgat,  batısında Akçakent, Güneyinde ise Kırşehir Merkez ve Boztepe ilçeleri bulunmaktadır. Çiçekdağı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çiçekdağı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çiçekdağı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.186 nüfusa sahiptir.

Çiçekdağı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çiçekdağı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çiçekdağı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çiçekdağı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çiçekdağı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çiçekdağı’na Nasıl Gidilir? Çiçekdağı Yol Tarifi

Çiçekdağı’na kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çiçekdağı’na gelebilirsiniz. Çiçekdağı karayolu ile Kırşehir şehir merkezine 73.3 km, İstanbul’a yaklaşık 640 km, Ankara’ya yaklaşık 187 km, İzmir’den ise yaklaşık 795 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırşehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırşehir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çiçekdağı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.