İçeriğe geç

Ceylanpınar Yol Tarifi

Şanlıurfa Ceylanpınar yol tarifi; yazımızda öncelikle Ceylanpınar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ceylanpınar’a nasıl gidilir? Ceylanpınar yol tarifi? Ceylanpınar yol haritası? Ceylanpınar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ceylanpınar İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa’nın ilçesi olan Ceylanpınar, Şanlıurfa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Ceylanpınar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.589 km2’dir. Ceylanpınar ilçesinin rakımı ise 364m olarak hesaplanmıştır. Ceylanpınar ilçesinin Kuzeyinde Viranşehir ve Mardin, doğusunda Mardin, batısında Eyyübiye, Harran ve Akçakale, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Ceylanpınar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ceylanpınar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ceylanpınar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 89.020 nüfusa sahiptir.

Ceylanpınar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ceylanpınar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ceylanpınar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ceylanpınar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ceylanpınar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ceylanpınar’a Nasıl Gidilir? Ceylanpınar Yol Tarifi

Ceylanpınar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ceylanpınar’a gelebilirsiniz. Ceylanpınar karayolu ile Şanlıurfa şehir merkezine 118 km, İstanbul’a yaklaşık 1.424 km, Ankara’ya yaklaşık 981 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.396 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şanlıurfa Şehir Merkezinde yer alan Şanlıurfa GAP Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ceylanpınar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Şanlıurfa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ceylanpınar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.