İçeriğe geç

Ceylanpınar Posta Kodu

Ceylanpınar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Ceylanpınar Posta Kodu Sorgulama

Ceylanpınar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Ceylanpınar ilçesi Hakkında

Ceylanpınar ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz doksan yedinci en büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa’nın ilçesi olan Ceylanpınar, Şanlıurfa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Ceylanpınar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.589 km2’dir. Rakımı ise 364m olarak hesaplanmıştır. Ceylanpınar ilçesinin Kuzeyinde Viranşehir ve Mardin, doğusunda Mardin, batısında Eyyübiye, Harran ve Akçakale, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Ceylanpınar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ceylanpınar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ceylanpınar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 89.826 nüfusa sahiptir.

Ceylanpınar Posta Kodu
Ceylanpınar Posta Kodu