İçeriğe geç

Ceyhan Yol Tarifi

Adana Ceyhan yol tarifi; yazımızda öncelikle Ceyhan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ceyhan’a nasıl gidilir? Ceyhan yol tarifi? Ceyhan yol haritası? Ceyhan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ceyhan İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Ceyhan, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. Ceyhan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.426 km2’dir. Ceyhan ilçesinin rakımı ise 25 m olarak hesaplanmıştır. Ceyhan ilinin Kuzeyinde Kocan, doğusunda Osmaniye, batısında İmamoğlu, Sarıçam ve Yüreğir, Güneyinde ise Yumurtalık ilçeleri bulunmaktadır. Ceyhan ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ceyhan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ceyhan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 160,474 nüfusa sahiptir.

Ceyhan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ceyhan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ceyhan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ceyhan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ceyhan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ceyhan’a Nasıl Gidilir? Ceyhan Yol Tarifi

Ceyhan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ceyhan’a gelebilirsiniz. Ceyhan karayolu ile Adana şehir merkezine 81.6 km , İstanbul’a yaklaşık 972 km, Ankara’ya yaklaşık 537 km, İzmir’den ise yaklaşık 944 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adana Şehir Merkezinde yer alan Adana Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adana Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ceyhan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adana’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adana demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ceyhan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.