İçeriğe geç

Çeşme Yol Tarifi

İzmir Çeşme yol tarifi; yazımızda öncelikle Çeşme şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çeşme’ye nasıl gidilir? Çeşme yol tarifi? Çeşme yol haritası? Çeşme İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çeşme İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Çeşme, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Çeşme İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 285 km2’dir. Çeşme ilçesinin rakımı ise 24 m olarak hesaplanmıştır. Çeşme ilçesinin doğusunda Urla ilçesi bulunmaktadır. Çeşme ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çeşme İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çeşme ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 44.363 nüfusa sahiptir.

Çeşme İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çeşme Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çeşme’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çeşme Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çeşme’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çeşme’ye Nasıl Gidilir? Çeşme Yol Tarifi

Çeşme’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çeşme’ye gelebilirsiniz. Çeşme karayolu ile İzmir şehir merkezine 78.7 km, İstanbul’a yaklaşık 568 km, Ankara’ya yaklaşık 678 km, Bursa’dan ise yaklaşık 434 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çeşme ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çeşme ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.