İçeriğe geç

Çerkezköy Yol Tarifi

Tekirdağ Çerkezköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Çerkezköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çerkezköy’e nasıl gidilir? Çerkezköy yol tarifi? Çerkezköy yol haritası? Çerkezköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çerkezköy İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ’ın ilçesi olan Çerkezköy, Tekirdağ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çerkezköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 86 km2’dir. Çerkezköy ilçesinin rakımı ise 146 m olarak hesaplanmıştır. Çerkezköy ilçesinin Kuzeyinde Kapaklı, doğusunda İstanbul, Güneyinde ise Ergene ve Çorlu ilçeleri bulunmaktadır. Çerkezköy ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çerkezköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çerkezköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 174.529 nüfusa sahiptir.

Çerkezköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çerkezköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çerkezköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çerkezköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çerkezköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çerkezköy’e Nasıl Gidilir? Çerkezköy Yol Tarifi

Çerkezköy’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çerkezköy’e gelebilirsiniz. Çerkezköy karayolu ile Tekirdağ şehir merkezine 86.4 km, İstanbul’a yaklaşık 105 km, Ankara’ya yaklaşık 554 km, İzmir’den ise yaklaşık 583 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tekirdağ Şehir Merkezinde yer alan Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Atatürk Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çerkezköy ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tekirdağ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tekirdağ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çerkezköy ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.