İçeriğe geç

Çerkezköy Posta Kodu

Çerkezköy Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çerkezköy Posta Kodu Sorgulama

Çerkezköy’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çerkezköy ilçesi Hakkında

Çerkezköy ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz dokuzuncu en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ’ın ilçesi olan Çerkezköy, Tekirdağ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çerkezköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 86 km2’dir. Rakımı ise 146 m olarak hesaplanmıştır. Çerkezköy ilçesinin Kuzeyinde Kapaklı, doğusunda İstanbul, Güneyinde ise Ergene ve Çorlu ilçeleri bulunmaktadır. Çerkezköy ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çerkezköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çerkezköy ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 185.234 nüfusa sahiptir.

Çerkezköy Posta Kodu
Çerkezköy Posta Kodu