İçeriğe geç

Çerkeş Yol Tarifi

Çankırı Çerkeş yol tarifi; yazımızda öncelikle Çerkeş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çerkeş’e nasıl gidilir? Çerkeş yol tarifi? Çerkeş yol haritası? Çerkeş İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çerkeş İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Çerkeş, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çerkeş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 947 km2’dir. Çerkeş ilçesinin rakımı ise 1.132 m olarak hesaplanmıştır. Çerkeş ilinin Kuzeyinde Karabük, doğusunda ise Atkaracalar, batısında Bolu, Güneyinde ise Ankara ilçeleri bulunmaktadır. Çerkeş ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çerkeş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çerkeş ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16.792 nüfusa sahiptir.

Çerkeş İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çerkeş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çerkeş’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çerkeş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çerkeş’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çerkeş’e Nasıl Gidilir? Çerkeş Yol Tarifi

Çerkeş’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çerkeş’e gelebilirsiniz. Çerkeş karayolu ile Çankırı şehir merkezine 84,4 km, İstanbul’a yaklaşık 387 km, Ankara’ya yaklaşık 132 km, İzmir’den ise yaklaşık 740 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Çankırı’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Çankırı demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çerkeş ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.