İçeriğe geç

Çemişgezek Yol Tarifi

Tunceli Çemişgezek yol tarifi; yazımızda öncelikle Çemişgezek şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çemişgezek’e nasıl gidilir? Çemişgezek yol tarifi? Çemişgezek yol haritası? Çemişgezek İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çemişgezek İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli’nin ilçesi olan Çemişgezek, Tunceli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çemişgezek İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 851 km2’dir. Çemişgezek ilçesinin rakımı ise 1.013 m olarak hesaplanmıştır. Çemişgezek ilçesinin Kuzeyinde Erzincan ve Hozat, doğusunda Hozat ve Pertek, batısında Erzincan ve Malatya, Güneyinde ise Elazığ ilçeleri bulunmaktadır. Çemişgezek ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çemişgezek İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çemişgezek ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.877 nüfusa sahiptir.

Çemişgezek İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çemişgezek Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çemişgezek’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çemişgezek Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çemişgezek’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çemişgezek’e Nasıl Gidilir? Çemişgezek Yol Tarifi

Çemişgezek’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çemişgezek’e gelebilirsiniz. Çemişgezek karayolu ile Tunceli şehir merkezine 112 km, İstanbul’a yaklaşık 1.169 km, Ankara’ya yaklaşık 807 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.336 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tunceli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tunceli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çemişgezek ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.