İçeriğe geç

Çeltikçi Yol Tarifi

Burdur Çeltikçi yol tarifi; yazımızda öncelikle Çeltikçi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çeltikçi’ye nasıl gidilir? Çeltikçi yol tarifi? Çeltikçi yol haritası? Çeltikçi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çeltikçi İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Çeltikçi, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Çeltikçi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 161 km2’dir. Çeltikçi ilçesinin rakımı ise 859 m olarak hesaplanmıştır. Çeltikçi ilinin Kuzeyinde Ağlasun, doğusunda ise Bucak, batısında Burdur merkez ilçeleri bulunmaktadır. Çeltikçi ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çeltikçi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çeltikçi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.134 nüfusa sahiptir.

Çeltikçi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çeltikçi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çeltikçi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çeltikçi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çeltikçi’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çeltikçi’ye Nasıl Gidilir? Çeltikçi Yol Tarifi

Çeltikçi’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çeltikçi’ye gelebilirsiniz. Çeltikçi karayolu ile Burdur şehir merkezine 28,5 km, İstanbul’a yaklaşık 603 km, Ankara’ya yaklaşık 456 km, İzmir’den ise yaklaşık 419 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Burdur’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Burdur demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çeltikçi ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.