İçeriğe geç

Çeltik Yol Tarifi

Konya Çeltik yol tarifi; yazımızda öncelikle Çeltik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çeltik’e nasıl gidilir? Çeltik yol tarifi? Çeltik yol haritası? Çeltik İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çeltik İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Çeltik, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çeltik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 640 km2’dir. Çeltik ilçesinin rakımı ise 852 m olarak hesaplanmıştır. Çeltik ilçesinin Kuzeyinde Eskişehir, doğusunda Ankara, batısında Afyonkarahisar, Güneyinde ise Yunak ilçeleri bulunmaktadır. Çeltik ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çeltik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çeltik ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9.713 nüfusa sahiptir.

Çeltik İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çeltik Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çeltik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çeltik Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çeltik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çeltik’e Nasıl Gidilir? Çeltik Yol Tarifi

Çeltik’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çeltik’e gelebilirsiniz. Çeltik karayolu ile Konya şehir merkezine 182 km, İstanbul’a yaklaşık 451 km, Ankara’ya yaklaşık 158 km, İzmir’den ise yaklaşık 463 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çeltik ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çeltik ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.