İçeriğe geç

Çeltik Posta Kodu

Çeltik Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çeltik Posta Kodu Sorgulama

Çeltik’te yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çeltik ilçesi Hakkında

Çeltik ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz doksan sekizinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Çeltik, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çeltik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 640 km2’dir. Rakımı ise 852 m olarak hesaplanmıştır. Çeltik ilçesinin Kuzeyinde Eskişehir, doğusunda Ankara, batısında Afyonkarahisar, Güneyinde ise Yunak ilçeleri bulunmaktadır. Çeltik ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çeltik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çeltik ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 9.787 nüfusa sahiptir.

Çeltik Posta Kodu
Çeltik Posta Kodu