İçeriğe geç

Çelikhan Yol Tarifi

Adıyaman Çelikhan yol tarifi; yazımızda öncelikle Çelikhan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çelikhan’a nasıl gidilir? Çelikhan yol tarifi? Çelikhan yol haritası? Çelikhan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çelikhan İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman’ın ilçesi olan Çelikhan, Adıyaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çelikhan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 444km2’dir. Çelikhan ilçesinin rakımı ise  1.388 m olarak hesaplanmıştır. Çelikhan ilinin Kuzeyinde Malatya, doğusunda ise Adıyaman merkez, batısında Gölbaşı, Güneyinde ise Besni ilçeleri bulunmaktadır. Çelikhan ilçesi karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çelikhan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çelikhan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 15.470 nüfusa sahiptir.

Çelikhan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çelikhan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çelikhan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çelikhan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çelikhan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çelikhan’a Nasıl Gidilir? Çelikhan Yol Tarifi

Çelikhan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çelikhan’a gelebilirsiniz. Çelikhan karayolu ile Adıyaman şehir merkezine 61.8km, İstanbul’a yaklaşık 1.135 km, Ankara’ya yaklaşık 690 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.232 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adıyaman Şehir Merkezinde yer alan Adıyaman Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adıyaman Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çelikhan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adıyaman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adıyaman demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çelikhan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.