İçeriğe geç

Çelebi Yol Tarifi

Kırıkkale Çelebi yol tarifi; yazımızda öncelikle Çelebi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çelebi’ye nasıl gidilir? Çelebi yol tarifi? Çelebi yol haritası? Çelebi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çelebi İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Çelebi, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çelebi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 223 km2’dir. Çelebi ilçesinin rakımı ise 1.241 m olarak hesaplanmıştır. Çelebi ilçesinin Kuzeyinde Keskin ve Karakeçili, doğusunda Keskin ve Kırşehir, batısında Karakeçili ve Ankara, Güneyinde ise Kırşehir ve Ankara ilçeleri bulunmaktadır. Çelebi ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çelebi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çelebi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 2.633 nüfusa sahiptir.

Çelebi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çelebi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çelebi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çelebi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çelebi’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çelebi’ye Nasıl Gidilir? Çelebi Yol Tarifi

Çelebi’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çelebi’ye gelebilirsiniz. Çelebi karayolu ile Kırıkkale şehir merkezine 61.9 km, İstanbul’a yaklaşık 565 km, Ankara’ya yaklaşık 117 km, İzmir’den ise yaklaşık 689 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırıkkale’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırıkkale demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çelebi ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.