İçeriğe geç

Çelebi Posta Kodu

Çelebi Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çelebi Posta Kodu Sorgulama

Çelebi’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çelebi ilçesi Hakkında

Çelebi ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz dördüncü en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Çelebi, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çelebi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 223 km2’dir. Rakımı ise 1.241 m olarak hesaplanmıştır. Çelebi ilçesinin Kuzeyinde Keskin ve Karakeçili, doğusunda Keskin ve Kırşehir, batısında Karakeçili ve Ankara, Güneyinde ise Kırşehir ve Ankara ilçeleri bulunmaktadır. Çelebi ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çelebi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çelebi ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 2.471 nüfusa sahiptir.

Çelebi Posta Kodu
Çelebi Posta Kodu