İçeriğe geç

Çekmeköy Yol Tarifi

İstanbul Çekmeköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Çekmeköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çekmeköy’e nasıl gidilir? Çekmeköy yol tarifi? Çekmeköy yol haritası? Çekmeköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çekmeköy İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Çekmeköy, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Çekmeköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 152 km2’dir. Çekmeköy ilçesinin rakımı ise 152 m olarak hesaplanmıştır. Çekmeköy ilçesinin Kuzeyinde Beykoz, doğusunda Şile, batısında Ümraniye, Güneyinde ise Sancaktepe ve Pendik ilçeleri bulunmaktadır. Çekmeköy ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çekmeköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çekmeköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 264.508 nüfusa sahiptir.

Çekmeköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çekmeköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çekmeköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çekmeköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çekmeköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çekmeköy’e Nasıl Gidilir? Çekmeköy Yol Tarifi

Çekmeköy’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çekmeköy’e gelebilirsiniz. Çekmeköy karayolu ile İstanbul şehir merkezine 52.3 km, Bursa’ya yaklaşık 143 km, Ankara’ya yaklaşık 434km, İzmir’den ise yaklaşık 468 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çekmeköy ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çekmeköy ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.