İçeriğe geç

Çekerek Yol Tarifi

Yozgat Çekerek yol tarifi; yazımızda öncelikle Çekerek şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çekerek’e nasıl gidilir? Çekerek yol tarifi? Çekerek yol haritası? Çekerek İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çekerek İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın ilçesi olan Çekerek, Yozgat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çekerek İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 790 km2’dir. Çekerek ilçesinin rakımı ise 936 m olarak hesaplanmıştır. Çekerek ilçesinin Kuzeyinde Aydıncık ve Tokat, doğusunda Kadışehri, batısında Sorgun, Güneyinde ise Sorgun ve Saraykent ilçeleri bulunmaktadır. Çekerek ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çekerek İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çekerek ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 19.467 nüfusa sahiptir.

Çekerek İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çekerek Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çekerek’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çekerek Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çekerek’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çekerek’e Nasıl Gidilir? Çekerek Yol Tarifi

Çekerek’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çekerek’e gelebilirsiniz. Çekerek karayolu ile Yozgat şehir merkezine 96 km, İstanbul’a yaklaşık 726 km, Ankara’ya yaklaşık 273 km, İzmir’den ise yaklaşık 877 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yozgat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yozgat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çekerek ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.