İçeriğe geç

Çaykara Yol Tarifi

Trabzon Çaykara yol tarifi; yazımızda öncelikle Çaykara şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çaykara’ya nasıl gidilir? Çaykara yol tarifi? Çaykara yol haritası? Çaykara İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çaykara İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Çaykara, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Çaykara İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 574 km2’dir. Çaykara ilçesinin rakımı ise 317 m olarak hesaplanmıştır. Çaykara ilçesinin Kuzeyinde Dernekpazarı, doğusunda Hayrat ve Rize, batısında Köprübaşı, Güneyinde ise Bayburt ilçeleri bulunmaktadır. Çaykara ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çaykara İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çaykara ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.379 nüfusa sahiptir.

Çaykara İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çaykara Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çaykara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çaykara Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çaykara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çaykara’ya Nasıl Gidilir? Çaykara Yol Tarifi

Çaykara’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çaykara’ya gelebilirsiniz. Çaykara karayolu ile Trabzon şehir merkezine 134 km, İstanbul’a yaklaşık 1.155 km, Ankara’ya yaklaşık 822 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.508 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çaykara ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.