İçeriğe geç

Çaykara Posta Kodu

Çaykara Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çaykara Posta Kodu Sorgulama

Çaykara’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çaykara ilçesi Hakkında

Çaykara ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz yirmi sekizinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Çaykara, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Çaykara İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 574 km2’dir. Rakımı ise 317 m olarak hesaplanmıştır. Çaykara ilçesinin Kuzeyinde Dernekpazarı, doğusunda Hayrat ve Rize, batısında Köprübaşı, Güneyinde ise Bayburt ilçeleri bulunmaktadır. Çaykara ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çaykara İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çaykara ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 13.890 nüfusa sahiptir.

Çaykara Posta Kodu
Çaykara Posta Kodu