İçeriğe geç

Çayırova Yol Tarifi

Kocaeli Çayırova yol tarifi; yazımızda öncelikle Çayırova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çayırova’ya nasıl gidilir? Çayırova yol tarifi? Çayırova yol haritası? Çayırova İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çayırova İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin ilçesi olan Çayırova, Kocaeli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çayırova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 23 km2’dir. Çayırova ilçesinin rakımı ise 127 m olarak hesaplanmıştır. Çayırova ilçesinin Kuzeyinde ve batısında İstanbul, doğusunda Gebze, Güneyinde ise Darıca ilçeleri bulunmaktadır. Çayırova ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çayırova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çayırova ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 134.146 nüfusa sahiptir.

Çayırova İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çayırova Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çayırova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çayırova Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çayırova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çayırova’ya Nasıl Gidilir? Çayırova Yol Tarifi

Çayırova’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çayırova’ya gelebilirsiniz. Çayırova karayolu ile Kocaeli şehir merkezine 58 km, İstanbul’a yaklaşık 53.7 km, Ankara’ya yaklaşık 411 km, İzmir’den ise yaklaşık 434 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kocaeli Şehir Merkezinde yer alan Kocaeli Cengiz Topel  Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kocaeli Cengiz Topel  Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çayırova ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kocaeli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kocaeli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çayırova ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.