İçeriğe geç

Çayırova Posta Kodu

Çayırova Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çayırova Posta Kodu Sorgulama

Çayırova’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çayırova ilçesi Hakkında

Çayırova ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz kırk beşinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin ilçesi olan Çayırova, Kocaeli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çayırova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 23 km2’dir. Rakımı ise 127 m olarak hesaplanmıştır. Çayırova ilçesinin Kuzeyinde ve batısında İstanbul, doğusunda Gebze, Güneyinde ise Darıca ilçeleri bulunmaktadır. Çayırova ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çayırova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çayırova ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 140.274 nüfusa sahiptir.

Çayırova Posta Kodu
Çayırova Posta Kodu