İçeriğe geç

Çayırlı Yol Tarifi

Erzincan Çayırlı yol tarifi; yazımızda öncelikle Çayırlı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çayırlı’ya nasıl gidilir? Çayırlı yol tarifi? Çayırlı yol haritası? Çayırlı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çayırlı İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan’ın ilçesi olan Çayırlı, Erzincan’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çayırlı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.062 km2’dir. Çayırlı ilçesinin rakımı ise 1.527 m olarak hesaplanmıştır. Çayırlı ilinin Kuzeyinde Otlukbeli, doğusunda ise Tercan, batısında Erzincan Merkez, Güneyinde ise Üzümlü ilçeleri bulunmaktadır. Çayırlı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çayırlı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çayırlı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.582 nüfusa sahiptir.

Çayırlı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çayırlı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çayırlı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çayırlı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çayırlı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çayırlı’ya Nasıl Gidilir? Çayırlı Yol Tarifi

Çayırlı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çayırlı’ya gelebilirsiniz. Çayırlı karayolu ile Erzincan şehir merkezine 125 km, İstanbul’a yaklaşık 1.170 km, Ankara’ya yaklaşık 807 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.523 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzincan Şehir Merkezinde yer alan Erzincan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzincan Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çayırlı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzincan’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzincan demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çayırlı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.