İçeriğe geç

Çayırlı Posta Kodu

Çayırlı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çayırlı Posta Kodu Sorgulama

Çayırlı’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çayırlı ilçesi Hakkında

Çayırlı ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz seksen dokuzuncu en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan’ın ilçesi olan Çayırlı, Erzincan’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çayırlı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.062 km2’dir. Rakımı ise 1.527 m olarak hesaplanmıştır. Çayırlı ilinin Kuzeyinde Otlukbeli, doğusunda ise Tercan, batısında Erzincan Merkez, Güneyinde ise Üzümlü ilçeleri bulunmaktadır. Çayırlı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çayırlı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çayırlı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 8.470 nüfusa sahiptir.

Çayırlı Posta Kodu
Çayırlı Posta Kodu