İçeriğe geç

Çayıralan Posta Kodu

Çayıralan Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çayıralan Posta Kodu Sorgulama

Çayıralan’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çayıralan ilçesi Hakkında

Çayıralan ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz onuncu en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın ilçesi olan Çayıralan, Yozgat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çayıralan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 995 km2’dir. Rakımı ise 1.362 m olarak hesaplanmıştır. Çayıralan ilçesinin Kuzeyinde Akdağmadeni ve Sarıkaya, doğusunda Sivas, batısında Sarıkaya, Çandır ve Boğazlıyan, Güneyinde ise Kayseri ilçeleri bulunmaktadır. Çayıralan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çayıralan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çayıralan ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.457 nüfusa sahiptir.

Çayıralan Posta Kodu
Çayıralan Posta Kodu