İçeriğe geç

Çayeli Yol Tarifi

Rize Çayeli yol tarifi; yazımızda öncelikle Çayeli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çayeli’ne  nasıl gidilir? Çayeli yol tarifi? Çayeli yol haritası? Çayeli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çayeli İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’nin ilçesi olan Çayeli, Rize’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çayeli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 442 km2’dir. Çayeli ilçesinin rakımı ise 10 m olarak hesaplanmıştır. Çayeli ilçesinin doğusunda Pazar ve Hemşin, batısında Güneysu ve Rize Merkez, Güneyinde ise İkizdere ve Çamlıhemşin ilçeleri bulunmaktadır. Çayeli ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çayeli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çayeli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 44.351 nüfusa sahiptir.

Çayeli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çayeli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çayeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çayeli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çayeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çayeli’ne Nasıl Gidilir? Çayeli Yol Tarifi

Çayeli’ne kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çayeli’ne gelebilirsiniz. Çayeli karayolu ile Rize şehir merkezine 43.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.160 km, Ankara’ya yaklaşık 826 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.513 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.