İçeriğe geç

Çaycuma Yol Tarifi

Zonguldak Çaycuma yol tarifi; yazımızda öncelikle Çaycuma şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çaycuma’ya nasıl gidilir? Çaycuma yol tarifi? Çaycuma yol haritası? Çaycuma İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çaycuma İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak’ın ilçesi olan Çaycuma, Zonguldak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çaycuma İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 492 km2’dir. Çaycuma ilçesinin rakımı ise 36 m olarak hesaplanmıştır. Çaycuma ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Bartın, batısında Kilimli ve Zonguldak Merkez, Güneyinde ise Gökçebey ilçeleri bulunmaktadır. Çaycuma ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çaycuma İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çaycuma ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 90.556 nüfusa sahiptir.

Çaycuma İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çaycuma Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çaycuma’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çaycuma Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çaycuma’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çaycuma’ya Nasıl Gidilir? Çaycuma Yol Tarifi

Çaycuma’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çaycuma’ya gelebilirsiniz. Çaycuma karayolu ile Zonguldak şehir merkezine 46.7 km, İstanbul’a yaklaşık 400 km, Ankara’ya yaklaşık 250 km, İzmir’den ise yaklaşık 753 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Zonguldak Şehir Merkezinde yer alan Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na gidebilirsiniz. Zonguldak Çaycuma Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çaycuma ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Zonguldak’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Zonguldak demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çaycuma ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.