İçeriğe geç

Çaybaşı Yol Tarifi

Ordu Çaybaşı yol tarifi; yazımızda öncelikle Çaybaşı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çaybaşı’na nasıl gidilir? Çaybaşı yol tarifi? Çaybaşı yol haritası? Çaybaşı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çaybaşı İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu’nun ilçesi olan Çaybaşı, Ordu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Çaybaşı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 102 km2’dir. Çaybaşı ilçesinin rakımı ise 494 m olarak hesaplanmıştır. Çaybaşı ilçesinin Kuzeyinde İkizce, doğusunda Ünye, batısında Samsun, Güneyinde ise Akkuş ilçeleri bulunmaktadır. Çaybaşı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çaybaşı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çaybaşı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre            12.687 nüfusa sahiptir.

Çaybaşı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çaybaşı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çaybaşı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çaybaşı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çaybaşı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çaybaşı’na Nasıl Gidilir? Çaybaşı Yol Tarifi

Çaybaşı’na kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çaybaşı’na gelebilirsiniz. Çaybaşı karayolu ile Ordu şehir merkezine 70.8 km, İstanbul’a yaklaşık 846 km, Ankara’ya yaklaşık 512 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.198 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ordu Şehir Merkezinde yer alan Ordu Giresun Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ordu Giresun Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çaybaşı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.