İçeriğe geç

Çay Yol Tarifi

Afyon Çay yol tarifi; yazımızda öncelikle Çay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çay ‘a nasıl gidilir? Çay yol tarifi? Çay yol haritası? Çay İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çay İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Çay, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Çay İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 794 km2’dir. Çay ilçesinin rakımı ise 1.050m olarak hesaplanmıştır. Çay ilinin Kuzeyinde Bolvadin, doğusunda Sultandağı, batısında Şuhut, Güneyinde ise Isparta ilçeleri bulunmaktadır. Çay ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çay İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çay ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 31,412 nüfusa sahiptir.

Çay İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çay Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çay Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çay‘a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çay ’a Nasıl Gidilir? Çay Yol Tarifi

Çay ‘a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çay ‘a gelebilirsiniz. Çay karayolu ile Afyon şehir merkezine 49 km, İstanbul’a yaklaşık 462 km, Ankara’ya yaklaşık 252 km, İzmir’den ise yaklaşık 383 km uzaklıktadır. Afyon şehrinde havaalanı bulunmadığından Çay ilçesine hava ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Afyon’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Afyon demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çay ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.