Çay Posta Kodu

Çay Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çay Posta Kodu Sorgulama

Çay’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çay ilçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Çay, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. İlçe alan olarak Türkiye’nin dört yüz on birinci en büyük ilçesidir. Çay İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 794 km2’dir. Rakımı ise 1.050m olarak hesaplanmıştır. Çay ilinin Kuzeyinde Bolvadin, doğusunda Sultandağı, batısında Şuhut, Güneyinde ise Isparta ilçeleri bulunmaktadır. Çay ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Çay İlçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çay İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çay ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 31.174 nüfusa sahiptir.

Çay Posta Kodu
Çay Posta Kodu