İçeriğe geç

Çavdır Yol Tarifi

Burdur Çavdır yol tarifi; yazımızda öncelikle Çavdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çavdır’a nasıl gidilir? Çavdır yol tarifi? Çavdır yol haritası? Çavdır İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çavdır İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Çavdır, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Çavdır İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 482 km2’dir. Çavdır ilçesinin rakımı ise 1.081 m olarak hesaplanmıştır. Çavdır ilinin Kuzeyinde Tefenni, doğusunda ise Antalya, batısında Gölhisar, Güneyinde ise Muğla ilçeleri bulunmaktadır. Çavdır ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çavdır İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çavdır ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.796 nüfusa sahiptir.

Çavdır İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çavdır Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çavdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çavdır Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çavdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çavdır’a Nasıl Gidilir? Çavdır Yol Tarifi

Çavdır’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çavdır’a gelebilirsiniz. Çavdır karayolu ile Burdur şehir merkezine 94,3 km, İstanbul’a yaklaşık 693 km, Ankara’ya yaklaşık 524 km, İzmir’den ise yaklaşık 343 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Burdur’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Burdur demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çavdır ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.