İçeriğe geç

Çavdır Posta Kodu

Çavdır Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çavdır Posta Kodu Sorgulama

Çavdır’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çavdır ilçesi Hakkında

Çavdır ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz seksen ikinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Çavdır, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Çavdır İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 482 km2’dir. Rakımı ise 1.081 m olarak hesaplanmıştır. Çavdır ilinin Kuzeyinde Tefenni, doğusunda ise Antalya, batısında Gölhisar, Güneyinde ise Muğla ilçeleri bulunmaktadır. Çavdır ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çavdır İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çavdır ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.748 nüfusa sahiptir.

Çavdır Posta Kodu
Çavdır Posta Kodu