İçeriğe geç

Çavdarhisar Yol Tarifi

Kütahya Çavdarhisar yol tarifi; yazımızda öncelikle Çavdarhisar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çavdarhisar’a nasıl gidilir? Çavdarhisar yol tarifi? Çavdarhisar yol haritası? Çavdarhisar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çavdarhisar İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Çavdarhisar, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çavdarhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 429 km2’dir. Çavdarhisar ilçesinin rakımı ise 1.007 m olarak hesaplanmıştır. Çavdarhisar ilçesinin Kuzeyinde Emet, doğusunda Aslanapa, batısında ve Güneyinde ise Gediz ilçeleri bulunmaktadır. Çavdarhisar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çavdarhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çavdarhisar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.303 nüfusa sahiptir.

Çavdarhisar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çavdarhisar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çavdarhisar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çavdarhisar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çavdarhisar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çavdarhisar’a Nasıl Gidilir? Çavdarhisar Yol Tarifi

Çavdarhisar’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çavdarhisar’a gelebilirsiniz. Çavdarhisar karayolu ile Kütahya şehir merkezine 59 km, İstanbul’a yaklaşık 336 km, Ankara’ya yaklaşık 359 km, İzmir’den ise yaklaşık 283 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kütahya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kütahya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çavdarhisar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.