Çavdarhisar Posta Kodu

Çavdarhisar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çavdarhisar Posta Kodu Sorgulama

Çavdarhisar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çavdarhisar ilçesi Hakkında

Çavdarhisar ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz yirmi sekizinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Çavdarhisar, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çavdarhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 429 km2’dir. Rakımı ise 1.007 m olarak hesaplanmıştır. Çavdarhisar ilçesinin Kuzeyinde Emet, doğusunda Aslanapa, batısında ve Güneyinde ise Gediz ilçeleri bulunmaktadır. Çavdarhisar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çavdarhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çavdarhisar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.110 nüfusa sahiptir.

Çavdarhisar Posta Kodu
Çavdarhisar Posta Kodu