İçeriğe geç

Çatalzeytin Yol Tarifi

Kastamonu Çatalzeytin yol tarifi; yazımızda öncelikle Çatalzeytin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çatalzeytin’e nasıl gidilir? Çatalzeytin yol tarifi? Çatalzeytin yol haritası? Çatalzeytin İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çatalzeytin İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Çatalzeytin, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Çatalzeytin İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 272 km2’dir. Çatalzeytin ilçesinin rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Çatalzeytin ilçesinin doğusunda Sinop, batısında Abana ve Bozkurt, Güneyinde ise Taşköprü ve Devrekani ilçeleri bulunmaktadır. Çatalzeytin ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çatalzeytin İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çatalzeytin ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.055 nüfusa sahiptir.

Çatalzeytin İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çatalzeytin Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çatalzeytin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çatalzeytin Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çatalzeytin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çatalzeytin’e Nasıl Gidilir? Çatalzeytin Yol Tarifi

Çatalzeytin’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çatalzeytin’e gelebilirsiniz. Çatalzeytin karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 140 km, İstanbul’a yaklaşık 630 km, Ankara’ya yaklaşık 354 km, İzmir’den ise yaklaşık 982 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çatalzeytin ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.