İçeriğe geç

Çatalzeytin Posta Kodu

Çatalzeytin Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çatalzeytin Posta Kodu Sorgulama

Çatalzeytin de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çatalzeytin ilçesi Hakkında

Çatalzeytin ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz elli altıncı en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Çatalzeytin, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Çatalzeytin İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 272 km2’dir. Rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Çatalzeytin ilçesinin doğusunda Sinop, batısında Abana ve Bozkurt, Güneyinde ise Taşköprü ve Devrekani ilçeleri bulunmaktadır. Çatalzeytin ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çatalzeytin İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çatalzeytin ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.299 nüfusa sahiptir.

Çatalzeytin Posta Kodu
Çatalzeytin Posta Kodu