İçeriğe geç

Çatalca Yol Tarifi

İstanbul Çatalca yol tarifi; yazımızda öncelikle Çatalca şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çatalca’ya nasıl gidilir? Çatalca yol tarifi? Çatalca yol haritası? Çatalca İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çatalca İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Çatalca, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Çatalca İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.142 km2’dir. Çatalca ilçesinin rakımı ise 84 m olarak hesaplanmıştır. Çatalca ilçesinin doğusunda Arnavutköy, batısında Tekirdağ, Güneyinde ise Silivri ve Büyükçekmece ilçeleri bulunmaktadır. Çatalca ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çatalca İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çatalca ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 73.718 nüfusa sahiptir.

Çatalca İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çatalca Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çatalca’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çatalca Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çatalca’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çatalca’ya Nasıl Gidilir? Çatalca Yol Tarifi

Çatalca’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çatalca’ya gelebilirsiniz. Çatalca karayolu ile İstanbul şehir merkezine 54.7 km, Bursa’ya yaklaşık 226 km, Ankara’ya yaklaşık 517 km, İzmir’den ise yaklaşık 550 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çatalca ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çatalca ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.