İçeriğe geç

Çatalca Posta Kodu

Çatalca Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çatalca Posta Kodu Sorgulama

Çatalca’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çatalca ilçesi Hakkında

Çatalca ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz altmış ikinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Çatalca, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Çatalca İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.142 km2’dir. Rakımı ise 84 m olarak hesaplanmıştır. Çatalca ilçesinin doğusunda Arnavutköy, batısında Tekirdağ, Güneyinde ise Silivri ve Büyükçekmece ilçeleri bulunmaktadır. Çatalca ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çatalca İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çatalca ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 74.975 nüfusa sahiptir.

Çatalca Posta Kodu
Çatalca Posta Kodu