İçeriğe geç

Çatak Yol Tarifi

Van Çatak yol tarifi; yazımızda öncelikle Çatak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çatak’a nasıl gidilir? Çatak yol tarifi? Çatak yol haritası? Çatak İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çatak İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van’ın ilçesi olan Çatak, Van’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çatak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.952 km2’dir. Çatak ilçesinin rakımı ise 1.500 m olarak hesaplanmıştır. Çatak ilçesinin Kuzeyinde Gevaş, doğusunda Gürpınar, batısında Bahçesaray ve Siirt, Güneyinde ise Şırnak ilçeleri bulunmaktadır. Çatak ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çatak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çatak ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 20.592 nüfusa sahiptir.

Çatak İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çatak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çatak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çatak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çatak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çatak’a Nasıl Gidilir? Çatak Yol Tarifi

Çatak’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çatak’a gelebilirsiniz. Çatak karayolu ile Van şehir merkezine 88.3 km, İstanbul’a yaklaşık 1.520 km, Ankara’ya yaklaşık 1.207 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.872 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Van Şehir Merkezinde yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na gidebilirsiniz. Van Ferit Melen Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çatak ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Van’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Van demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çatak ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.