İçeriğe geç

Çat Yol Tarifi

Erzurum Çat yol tarifi; yazımızda öncelikle Çat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çat’a nasıl gidilir? Çat yol tarifi? Çat yol haritası? Çat İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çat İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Çat, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Çat İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.448 km2’dir. Çat ilçesinin rakımı ise 1.921 m olarak hesaplanmıştır. Çat ilinin Kuzeyinde Aşkale ve Palandöken, doğusunda ise Tekman, batısında Erzincan, Güneyinde ise Bingöl ilçeleri bulunmaktadır. Çat ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çat İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çat ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16.708 nüfusa sahiptir.

Çat İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çat Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çat Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çat’a Nasıl Gidilir? Çat Yol Tarifi

Çat’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çat’a gelebilirsiniz. Çat karayolu ile Erzurum şehir merkezine 65,3 km, İstanbul’a yaklaşık 1.225 km, Ankara’ya yaklaşık 862 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.578 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çat ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çat ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.