İçeriğe geç

Çarşıbaşı Yol Tarifi

Trabzon Çarşıbaşı yol tarifi; yazımızda öncelikle Çarşıbaşı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çarşıbaşı’na nasıl gidilir? Çarşıbaşı yol tarifi? Çarşıbaşı yol haritası? Çarşıbaşı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çarşıbaşı İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Çarşıbaşı, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Çarşıbaşı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 66 km2’dir. Çarşıbaşı ilçesinin rakımı ise 17 m olarak hesaplanmıştır. Çarşıbaşı ilçesinin, doğusunda Akçaabat, Güneyinde ise Vakfıkepir ilçeleri bulunmaktadır. Çarşıbaşı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çarşıbaşı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çarşıbaşı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 15.562 nüfusa sahiptir.

Çarşıbaşı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çarşıbaşı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çarşıbaşı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çarşıbaşı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çarşıbaşı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çarşıbaşı’na Nasıl Gidilir? Çarşıbaşı Yol Tarifi

Çarşıbaşı’na kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çarşıbaşı’na gelebilirsiniz. Çarşıbaşı karayolu ile Trabzon şehir merkezine 82.3 km, İstanbul’a yaklaşık 1.028 km, Ankara’ya yaklaşık 694 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.380 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çarşıbaşı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.