İçeriğe geç

Çarşıbaşı Posta Kodu

Çarşıbaşı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çarşıbaşı Posta Kodu Sorgulama

Çarşıbaşı’nda yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çarşıbaşı ilçesi Hakkında

Çarşıbaşı ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz on sekizinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Çarşıbaşı, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Çarşıbaşı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 66 km2’dir. Rakımı ise 17 m olarak hesaplanmıştır. Çarşıbaşı ilçesinin, doğusunda Akçaabat, Güneyinde ise Vakfıkebir ilçeleri bulunmaktadır. Çarşıbaşı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çarşıbaşı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çarşıbaşı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 15.586 nüfusa sahiptir.

Çarşıbaşı Posta Kodu
Çarşıbaşı Posta Kodu