İçeriğe geç

Çarşamba Yol Tarifi

Samsun Çarşamba yol tarifi; yazımızda öncelikle Çarşamba şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çarşamba’ya nasıl gidilir? Çarşamba yol tarifi? Çarşamba yol haritası? Çarşamba İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çarşamba İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Çarşamba, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Çarşamba İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 774 km2’dir. Çarşamba ilçesinin rakımı ise 22 m olarak hesaplanmıştır. Çarşamba ilçesinin doğusunda Terme ve Salıpazarı, batısında Tekkeköy, Güneyinde ise Ayvacık ilçeleri bulunmaktadır. Çarşamba ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çarşamba İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çarşamba ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 138.544 nüfusa sahiptir.

Çarşamba İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çarşamba Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çarşamba’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çarşamba Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çarşamba’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çarşamba’ya Nasıl Gidilir? Çarşamba Yol Tarifi

Çarşamba’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çarşamba’ya gelebilirsiniz. Çarşamba karayolu ile Samsun şehir merkezine 37.6 km, İstanbul’a yaklaşık 775 km, Ankara’ya yaklaşık 442 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.128 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Samsun Şehir Merkezinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çarşamba ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Samsun’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çarşamba ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.