İçeriğe geç

Çardak Yol Tarifi

Denizli Çardak yol tarifi; yazımızda öncelikle Çardak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çardak’a nasıl gidilir? Çardak yol tarifi? Çardak yol haritası? Çardak İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çardak İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Çardak, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çardak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 423 km2’dir. Çardak ilçesinin rakımı ise 857 m olarak hesaplanmıştır. Çardak ilinin Kuzeyinde Afyonkarahisar, batısında Bozkurt, Güneyinde ise Burdur ilçeleri bulunmaktadır. Çardak ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çardak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çardak ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.736 nüfusa sahiptir.

Çardak İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çardak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çardak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çardak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çardak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çardak’a Nasıl Gidilir? Çardak Yol Tarifi

Çardak’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çardak’a gelebilirsiniz. Çardak karayolu ile Denizli şehir merkezine 55,4 km, İstanbul’a yaklaşık 570 km, Ankara’ya yaklaşık 424 km, İzmir’den ise yaklaşık 291 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Denizli Şehir Merkezinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çardak ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Denizli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Denizli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çardak ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.