İçeriğe geç

Çardak Mahalleleri

Çardak İlçesi

Çardak mahalleleri, Çardak ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz otuz beşinci büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Çardak, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çardak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 423 km2’dir. Çardak ilçesinin rakımı ise 857 m olarak hesaplanmıştır. Çardak ilinin Kuzeyinde Afyonkarahisar, batısında Bozkurt, Güneyinde ise Burdur ilçeleri bulunmaktadır. Çardak ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çardak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çardak ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 8.574 nüfusa sahiptir.

Çardak ilçesini coğrafi konumu ise 37° 49′ 30.1260” Kuzey ve 29° 40′ 5.9664” Doğu gps koordinatlarıdır.

Çardak Mahalleleri

Çardak ilçesinin 15 mahallesi bulunmaktadır. Çardak ilçesinin 6 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Çardak mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Gemişpınarı mahallesi, Gemişli mahallesi ve Çınar mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Ayvaz mahallesi, Gölcük mahallesi ve Hayriye mahalleleridir.

çardak mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

ÇARDAK MAHALLELERİ

 1. Ayvaz Mah.
 2. Bahçelievler Mah.
 3. Beylerli Mah.
 4. Cumhuriyet Mah.
 5. Çaltı Mah.
 6. Çınar Mah.
 7. Gemişli Mah.
 8. Gemişpınarı Mah.
 9. Gölcük Mah.
 10. Hayriye Mah.
 11. Hürriyet Mah.
 12. İstiklal Mah.
 13. Saray Mah.
 14. Söğütlü Mah.
 15. Söğütözü Mah.

Çardak Tarihi ve Gezilecek Yerler

Çardak mahalleleri, Acıgöl (Çardak Gölü), Beylerli (Çaltı) Gölü ve Çardakhan Kervansarayı gibi yerler bulunmaktadır. Denizli ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Çardak Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Çameli Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…