İçeriğe geç

Çankırı Tokat Arası Kaç KM

Çankırı Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Tokat arası kaç km? Çankırı Tokat arası kaç saat? Çankırı Tokat yol tarifi? Çankırı Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Tokat Arası Kaç KM

Çankırı Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 316 km’dir. Çankırı Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 256 km’dir.

Çankırı Tokat Arası Kaç KM

Çankırı Tokat Arası Kaç Saat

Çankırı Tokat arası kaç saat; Çankırı Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 316 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 256 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Çankırı Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 316 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.